Як уникнути переохолодження. Алергія на холод.

Алергія на холод  – це одна з форм фізичної кропив’янки (алергічне шкірне захворювання), яка виникає під впливом температури, нижчої за температуру шкірних покривів. Проявляється у вигляді плямистих висипань чи пухирців, які з’являються одразу після впливу низької температури, переважно на відкритих ділянках шкіри (наприклад, руки, обличчя тощо).

Загальне переохолодження може призводити до набряку Квінке, утрудненого дихання, риніту та кон’юнктивіту, падіння артеріального тиску – станів, що потребують невідкладної допомоги. Після загального зігрівання всі симптоми зазвичай поступово зникають.

Найпростішим і дієвим способом боротьби з холодової кропив’янкою служить відсутність подразнень низькими температурами. На жаль, це не завжди можливо, тому необхідно дотримуватися певних заходів, спрямованих на захист організму від впливу холоду.

Що ж робити ?

  •  використовувати захисні креми та мазі перед виходом на вулицю в холодну погоду. Вони наноситься на відкриті ділянки тіла за 15 хвилин до контакту з холодним повітрям;
  •  носити захисний одяг (теплі куртки, рукавички, шапки і шарфи);
  •  пити тільки теплі напої;
  •  не приймати прохолодний душ, уникати купання в холодному басейні;
  •  змащувати губи гігієнічною помадою перед виходом з дому
  • не ходити босоніж по холодній підлозі.

Що не  треба робити:

❌ Розчухувати, роздирати шкіру. Це погіршує стан шкіри та загрожує “приєднанням” інфекції. Натомість можна використовувати загоювальні бальзами, які пропише лікар.

❌ Довго контактувати з водою (деякі люди так роблять, щоб полегшити свербіж, але це тільки шкодить).

❌ Наносити крем і одразу виходити на свіже повітря – інакше крем не спрацює, і рідина навпаки буде швидше випаровуватися з поверхні шкіри.

❌ Довго перебувати на холоді, перемерзати.

❌ Використовувати народні методи (протирати оцтом, спиртом, мастити борсучим жиром, медом, робити компреси, пити відвари тощо).

❌ Митися у гарячій чи холодній воді.

Якщо ви помітили пухирці, різкий біль, синюшність шкіри – обов’язково звертайтеся до лікаря!

Дивіться також...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *