Проєкт “Пізнай Україну ближче”

“Пізнай Україну ближче”

Мета проєкту – організація дистанційного навчання здобувачів освіти засобами  цифрових та  візуальних технологій  в рамках  формування соціально-громадянської, мистецько-творчої, цифрової компетентостей дітей старшого дошкільного віку.

Завдання проєкту:

  • забезпечення інтенсифікації навчання;
  • активізації освітньої та пізнавальної діяльності;
  • формування і розвиток візуального мислення; зорового сприйняття;
  • діамонологічної компетенції старших дошкільників;
  • формування елементів цифрової компетентності;
  • організації віртуального поля «живого спілкування» в рамках дистанційного формату навчання.

Напрями роботи:

  • створення візуалізації освітнього середовища холу закладу;
  • визначення тематики візуальних локацій;
  • розробка цифрового контенту візуальних локацій (відео ролики з аудіо супроводом у вигляді казкових та мультиплікаційних сюжетів за музично-естетичним, національно-патріотичним напрямами);
  • включення відеороликів в розклад занять в дистанційному форматі навчання.

Серед розмаїття запропонованої в професійних джерелах інформації про вимоги до створення інформаційно-розвивального візуалізаційного середовища обрали варіант найвлучніших критеріїв

  • Змістовність та насиченість – Відповідність віковим особливостям та розвитку дітей, мотивація до активного навчання, комунікації та прояву ініціативи
  • Безпечність – створення умов для збереження психічного, фізичного, соціального здоров’я
  • Відсутність візуального «терору» – забезпечення балансу візуальній стимуляції, гармонія палітри кольорів, принцип відбору зображень та сюжету
  • Медіасупровід – організація емоційно насиченої взаємодії дорослого та дитини в процесі засвоєння інформації за допомоги  цифрових технологій. (мобільні гаджети, планшети, зчитування QR коду).

Характеристика візуалізаційних локацій

Візуальна локація «Пізнай Україну ближче» розкриває різноманітний та багатий світ культурного та природного надбання України. Скарбниця архітектурних шедеврів, визначні події, традиції українського народу, славетна історія міст та областей держави які стали епіцентром видатних подій формує певний світогляд у дітей середнього та старшого дошкільного віку.

Візуальна локація представлена мальовничою картою України, на якій зображено Державні символи нашої країни, визначні акценти міста, області, які висвітлюють традиції, індустрію, історію, архітектурні пам’ятки тощо.

Ознайомлення з «родзинками» міст чи областей України відбувається за допомоги  мультиплікаційних віртуальних мандрівок у супроводі ведмедика Мишка на літачку «Мрія». Аудіо та відео супровід занурює дітей до цікавої подорожі, мотивує до пізнання величного та багатоманітного  світу України. Плейлист налічує 25 авторських відеороликів.

Візуальна локація «Символіка України – скарби нації» На стіні холу представлено народні символи України, які «вплетені» в кожне серце українця. Візуальна локація представляє цікавий та таємничий світ історії, традицій та побуту українського народу, рослинного  світу, які здавна уособлюють красу нашої Батьківщини, духовну міць народу, засвідчують любов до рідної землі, родинних оберегів.

Ознайомлення з давніми традиціями, побутом та народною символікою українського народу відбувається у супроводі україночки Марійки. Дівчинка презентує дітям цикл відеороліки за тематикою:

  • «Маленьким українцям про народні символи українського одягу»;
  • «Маленьким українцям про народні символи української хати»;
  • «Маленьким українцям про рослинні символи України»;
  • «Маленьким українцям про державні символи України» .

Візуальна локація “Запоріжжя – місто що зачаровує та дивує” . Край Запорізький – це сама історія. Тут насправді переймаєшся духом нестримного Дніпра, величною греблею “Дніпрогес”, солодким повітрям козацької вольниці, повагою до стійкості вікових дубів-велетнів. Ця земля народжувала героїв, чиї подвиги оспівувалися у піснях та легендах.

Ознайомлення із Запоріжжям відбувається за допомоги  мультиплікаційних віртуальних мандрівок у супроводі джури Василька. Аудіо та відео супровід занурює дітей до цікавої подорожі  містом  , мотивує до пізнання історичного минулого, архітектурних шедеврів та споруд. Плейлист налічує 5 авторських відеороликів.

Візуальна локація «Казковий світ музичних інструментів» . Сюжет візуалізаційної картини з зображенням казкових персонажів, які «грають» на музичних інструментах занурює в дивовижний  світ музики та звучання.Музикотерапія позитивно впливає на психоемоційний стан дитини, зменшує рівень емоційної напруги, корисна для дітей з ООП.

Поринути у неймовірний світ музичних інструментів пропонують казкові персонажі в авторських відеоказках, які вдало відтворюють знайомі звуки музичних інструментів. Невимушено та цікаво діти знайомляться зі звуками, вивчають візуалізаційні образи муз.інструментів. Відеоказки можна переглянути за посиланням чи зчитати за допомоги QRкоду .