Гурток “Де козак там і слава!”

Положення про гурткову роботу

Гурток “Де козак там і слава!”

Головна мета: формування життєвої компетентності та громадянської самосвідомості, розвиток повноцінної особистості ,гармонійної людини , патріота батьківщини у дітей старшого дошкільного віку на засадах козацької спадщини.
Освітні завдання роботи гуртка спрямовані на :
– ознайомлення дітей з картою України,поглиблення знань про край де вони народилися і живуть;
– закріплення знань про народну символіку, державні символи України( герб, прапор, гімн);
– ознайомлення дітей з визначними подіями, з історією рідного краю, історією Запорізького козацтва;
– ознайомлення з історією виникнення Запорізької Січі: козацьке житло, про те, хто такі козаки, як одягалися та харчувалися, їх побут, козацькі символи, правила козацького життя, про народних героїв, козаків-оборонців рідної України;
– через казки, оповідання ,легенди ,пісні, забави та ігри викликати у дітей інтерес до історичного минулого свого народу;
– ознайомити з історичними місцями, пам’ятниками, музеями;
– формування уявлень про свій родовід, історію свого народу –  компонент цивілізації, який і робить людину власне людиною;
– прищеплення козацької духовності, козацької енергії;
– ознайомлення з традиціями українського козацтва, збереження і відновлення пам’яті поколінь, виховування і підтримування патріотичного духу дітей та батьків.
Організація роботи гуртка надасть змогу виховувати малят добрими, чуйними дітьми, які люблять і знають свій край, шанують його символи і традиції. Запорукою успіху стане тісне співробітництво з родинами вихованців, співпраця з ЗНВК “Запорізька Січ” та Запорізькою суспільно-гуманітарною гімназією № 27 ЗMР.

Розклад занять гуртка на 2024/2025 навчальний рік

Понеділок – 16:30 – 17:00 (асинхронно на платформі Google Classroom)
Середа       –  16:30 – 17:00 (синхронно на платформі ZOOM)

КЕРІВНИК ГУРТКА : вихователь  Ірина Mиколаївна Шамрай 

Створення візуалізації освітнього середовища холу закладу “Історія славетних козаків запорізької Січі”

За допомогою візуалізації ми допомагаємо дитині розширити кордони мовних можливостей в рамках дистанційної освіти. Візуалізація допомагає отримати зорову, слухову інформацію в ігровій формі, активізує пізнавальну активність, стимулює до дослідницької діяльності. Візуальна локація є інтерактивною та «оживає» за допомоги QR кодів, і запрошує малечу більш глибоко пізнати світ запорозьких козаків.

Інтерактивна візуальна локація_

Для гуртка було розроблено Мультимедійний контент.

  • Відеоролики, які стали базисом цифрового контенту розроблено з урахуванням вподобань дітей саме дошкільного віку. Відомо, що діти сприймають інформацію більш зацікавлено у вигляді казкових та мультиплікаційних відео сюжетів з аудіо супроводом. Кожен відеоролик ( плейліст налічує 10 відеороликів) поєднує сюжетну лінію, яка висвітлює змістовність відеозаняття.

 

Фольклорну творчість українського народу становлять легенди.

Легенда – це поетична оповідь про яку-небудь історичну подію, усне народне оповідання про чудесну пригоду, котра сприймається як достовірна. Кожен відеоролик ( плейліст налічує 11 легенд) поєднує сюжетну лінію, яка розповість дітям про історію козаків Запорізької Січі.

 

Створено MEDIABOOK “ДІТЯM ПРО КОЗАКІВ ЗАПОРІЗЬКОЇ СІЧІ”

Посібник розроблено  в межах реалізації міської Програми розвитку козацького звичаю Спас у місті Запоріжжя на 2023–2028 роки (рішення Запорізькоїміської ради від 27.09.2023 №50), Базового компонентудошкільної освіти, Програми розвитку дітейдошкільного віку “Українське дошкілля”.
Посібник містить методичні рекомендації щодо здійснення національно-патріотичного виховання дітей старшого дошкільного віку на засадах козацької педагогіки в умовах закладу дошкільної освіти, ідеї збереження та розвитку традицій національного відродження, усвідомлення самобутності українського народу, його національного характеру, світогляду. Пропоновані рекомендації враховують розмаїття форм організації освітнього процесу гурткової роботи,необхідність збереження специфіки і традицій навчання й виховання дітей старшого дошкільного віку, в тому числі дітей з особливими освітніми потребами, а також необхідність врахування індивідуальних освітніх втрат і розривів, що маютьмісце в сучасній освітній ситуації.

Створено інтерактивний ігровий контент “Квести”. Збірка налічує 8 квестів.

У ЗДО № 162 “Ведмедик” ЗМР  працює гурток з нацiонально патрiотичного виховання

“Де козак там і слава!”🇺🇦🇺🇦🇺🇦, в онлайн режимi на платформi Zoom.

📌Керівник гуртка, Ірина Шамрай , під час онлайн зустрічей з вихованцями гуртка, висвітлює мужність українського козацтва, історію становлення Запорізької Січі, розвиває свідоме ставлення до національно-патріотичного виховання: виховання любові до рідної землі, до свого народу, освоєння національних цінностей (мови, території, культури).Цiкавi авторськi вiдео ролики, презентації знайшли активний вiдгук, як у дiтей так i їх батькiв, якi залучаються до перегляду онлайн занять з гуртка.
Сьогодні , відбулося підсумкове заняття із вихованцями гуртка, який працював в онлайн режимі з жовтня 2023 року 🇺🇦
📌Керівник гуртка Ірина Шамрай разом із дітьми творчо працювали на інтерактивній візуалізаційній локації “Історія славетних козаків запорізької Січі “, яка “оживає”за допомогою qr-кодів💙💛
📌Як справжні козачата , вихованці гуртка, танцювали гопака під час проведення руханки з інструктором фізкультури Данилом Архіповим.
📌Підсумком заняття стала творча колективна робота “Україна єдина”💙💛
📌Маленькі козачата отримали неймовірні враження та позитивні емоції від святково насиченої зустрічі.
📌З найщирішими побажаннями директор Юлія Солов’ян вручила вихованцям дипломи за успішно пройдений початковий етап набуття знань з історії Запорізького козацтва💙💛

📌У наступному навчальному році ми чекаємо юних козачат на цікавих пізнавальних заняттях гуртка 💙💛